Знищення танку окупантів / Скріншот t.me
Знищення танку окупантів / Скріншот t.me

Світлини, на яких унаслідок влучання українською зброєю російським танкам відриває башти, свідчать про проблему конструкції цієї техніки, відому ще як “чорт у табакерці”.

Про це пише The Washington Post.

Несправність пов’язана з тим, як російські танки, в тому числі Т-72, зберігають і завантажують боєприпаси.

У цих радянських машинах усі снаряди розташовані по колу всередині башти. Коли ворожий вистріл потрапляє у потрібну ціль, колесо боєприпасів може швидко викликати ланцюгову реакцію, відірвавши башту від корпусу танків смертельним ударом.

Боєприпаси основного танку окупантів Т-72 знаходяться в автоматі зарядження карусельного типу просто під головною баштою і членами екіпажу.

“Під час влучання у відсік, де зберігаються боєприпаси, гинуть всі члени екіпажу. Усі снаряди – їх близько 40 – в залежності від того, чи несуть вони повне навантаження чи ні – всі згорять. Усі будуть мертві”, – розповів професор Військового коледжу армії США Роберт Е. Гамільтон.

washingtonpost.com
washingtonpost.com

На думку експертів, українці знають про цю вразливість ворожих танків й уміло нею користуються.

Водночас є суттєва різниця між радянськими танками й танками західного виробництва.

“Американські танки довгий час приділяли першорядну увагу виживаності екіпажу, на відміну від російських. Насправді це просто різниця у конструкції відсіку для зберігання боєприпасів і різниця у пріоритетах”, – зауважив Гамільтон.

Боєприпаси у більшості західних танків можуть зберігатися під підлогою башти, захищеною важким корпусом, або в задній частині башти. Водночас такий відсік у самій башті є потенційно вразливим для влучання, вбудовані функції можуть запобігти “обезголовленню” танків.

За словами Гамільтона, у конструкції російських танків пріоритет віддають скорострільності, вогневій потужності, малопомітності, швидкості і маневреності, а не живучості людей.

Така техніка, як правило, легша і простіша, має тоншу і менш досконалу броню, аніж у західного виробника.

Гамільтон додав, що для американських військових “якщо танк буде знищено, а екіпаж виживе, ви зможете створити новий танк швидше, ніж навчити новий екіпаж”.

“Для Росії люди – такий же витратний матеріал, як і машини. Росіяни знали про це 31 рік – треба сказати, що вони просто вирішили нічого з цим не робити”, – підсумував експерт.