фото ua.depositphotos.com

У США і Великобританії відреагували на заяву “Азова” про те, що російські окупанти застосували хімічну зброю у Маріуполі.

Про це повідомив лідер “Азова”  Андрій Білецький у своєму Telegram-каналі.

У постраждалих спостерігається дихальна недостатність, вестибуло-атактичний синдром.

Андрій Білецький заявив, що троє бійців мають чітко виражені ознаки отруєння бойовими хімічними речовинами, але без катастрофічних наслідків.

Міністр закордонних справ Великобританії Ліз трас заявила, що вже перевіряє цю інформацію разом з партнерами.

“Будь-яке застосування такої зброї буде безжальною ескалацією цього конфлікту, і ми будемо вимагати від Путіна і його режиму відповіді”, – написала вона в Twitter.

У коментарі CNN прес-секретар Пентагону Джон Кірбі повідомив, що вони стурбовані потенційним використанням Росією засобів “боротьби з заворушеннями” в Україні.

“Пентагон не може підтвердити повідомлення про те, що російські війська застосували щось, що може бути хімічною зброєю в Маріуполі, але офіційні особи як і раніше стурбовані потенційним застосуванням Росією засобів придушення заворушень”, – сказав він.

За словами Кірбі, Пентагон знає про ці повідомлення і буде уважно стежити за ситуацією.

“Ці повідомлення, якщо вони правдиві, викликають глибоку стурбованість і відображають наші побоювання з приводу того, що Росія може використовувати в Україні різні засоби придушення заворушень, у тому числі сльозогінний газ, змішаний з отруйними речовинами”, – зазначив він.