Герой України Віктор Ніколюк

У Росії заявляють, що проводять “планове відведення військ” з Чернігівщини, але командувач оперативного командування “Північ” Герой України Віктор Ніколюк наголосив, що саме Збройні Сили України змушують окупантів відступати.

Про це генерал-майор розповів в інтерв’ю Суспільному.

Росіяни змушені відступати, оскільки ЗСУ завдали ударів по їхніх позиціях. Крім того, окупанти деморалізовані.

Попри відведення, бойові дії продовжуються. Водночас українські захисники дають потужну відсіч.

“Росіяни змушені відводити свої війська від Чернігова, тому що ми завдали їм вогневих уражень. Наразі той морально-психологічний стан, стан техніки, забезпечення матеріально-технічними засобами та боєприпасами, звичайно, змушує їх відводити війська. Такий факт є, вони наразі відводять війська, ми завдаємо вогневих уражень – виганяємо ворога з нашої території”, – заявив Ніколюк.

Він також додав, що окупанти частково заблокували південний напрямок Чернігова. ЗСУ працюють над розблокуванням міста, але Ніколюк відмовився прогнозувати, коли це станеться.

Українські військові проводять заходи з відновлення інфраструктури на звільнених територіях – відновлюють електро- та водопостачання та розміновують територію.

Сили оборони вже звільнили низку населених пунктів. Ніколюк пообіцяв, що невдовзі звільнять Михайло-Коцюбинське. Боротьба триває.

Уніан